Guajacuran 200mg obalené tablety 30 ks

Kód: AD1984
219 Kč
Skladem (1 ks)

Lék Guajacuran pomáhá při nervozitě, stresu a uvolňuje svalové napětí včetně napětí šíjových svalů. Pozitivní vliv má i na vykašlávání při zahlenění a léčbě nepříjemného kašle. Účinky Guajacuranu a jiných léků současně užívaných (proti nachlazení a bolestem s obsahem paracetamolu, léky s tlumivým účinkem na centrální nervový systém včetně alkoholu) se mohou navzájem ovlivňovat. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přípravek Guajacuran se užívá k usnadnění vykašlávání při zahlenění a k úlevě napětí kosterního svalstva, včetně zvýšeného napětí šíjových svalů, u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let. Guajacuran se také používá při duševním napětí, úzkosti, trémě, nervozitě před menstruací, bolestech hlavy podmíněných duševním napětím

Účinné látky: Guaifenesinum

 

Guajacuran se používá :

  • k usnadnění vykašlávání při zahlenění
  • k úlevě při napětí kosterního svalstva, včetně zvýšeného napětí šíjových svalů

 

Složení

Účinná látka: Guaifenesinum 200 mg v 1 tabletě Pomocné látky: Laktóza, kukuřičný škrob, sacharóza, mastek, sodná sůl karboxymethylškrobu, želatina, tristearan hlinitý, koloidní bezvodý oxid křemičitý, glycerol, oxid titaničitý, sodná sůl karmelosy, smaragdová zeleň, bílý a karnaubský vosk, arabská klovatina.

 

Dávkování

Pokud lékař nedoporučí jinak, dospělí užívají 3 krát denně 1 tabletu, výjimečně 2 - 5 krát denně 2 tablety s odstupem nejméně 4 hodiny. Maximální denní dávka je 12 tablet. Dětem ve věku 6 - 12 let se podává 1 tableta 1 - 2 krát denně, dětem ve věku 12 - 15 let: 1 tableta 2 krát denně vždy po konzultaci s lékařem. Ke zklidnění při trémě a stavech úzkosti stačí jednorázově užít 1 tabletu 25 - 30 minut před veřejným vystoupením.

 

Kontraindikace

Během léčby není vhodné pít alkoholické nápoje. Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnosti vyžadující zvýšenou pozornost, motorickou koordinaci a rychlé rozhodování (např. řízení motorových vozidel, ovládání strojů, práce ve výškách apod.). Přípravek není vhodné užívat v těhotenství a při kojení. Přípravek není vhodný pro děti mladší než 6 let. Dětem starším 6 let se podává Guajacuran pouze na doporučení lékaře. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

 

Doplňující informace:

Výrobce: Zentiva

EAN: 8594739024892

SUKL kód: 94234

Farmakoterapeutická skupina: Guajfenesin

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz