Imodium 2mg tvrdé tobolky 20ks

Kód: AD5314
249 Kč
Skladem (>5 ks)

IMODIUM je lék proti průjmu, zahušťuje při průjmu stolici a snižuje její častost. IMODIUM můžete užívat při náhle vzniklém (akutním) průjmu nebo po poradě s lékařem při dlouhodobém (chronickém) průjmu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Imodium 2 mg je účinným bojovníkem proti průjmu a poskytuje úlevu při léčbě akutního a chronického průjmu u dospělých, dospívajících a také u dětí od 6 let. Účinkuje do 1 hodiny a to při užití jednorázové dávky 4 mg. Průjem je definován jako změna normální peristaltiky střev a je popisován výskytem tří a více akutních řídkých a vodnatých stolic během jednoho dne. Velkým rizikem průjmu může být dehydratace organismu. Snažte se průjem okamžitě zastavit a předejděte tak dehydrataci vašeho těla!
 
Příčiny akutních průjmových obtíží:
  • bakteriální a virové infekce
  • cestovatelský průjem způsobený kontaminovaným jídlem či vodou
  • intolerance a potravinové alergie
  • menstruace u žen
  • úzkost a stres
  • syndrom dráždivého tračníku
  • špatné stravovací návyky a dietní chyby
 
Imodium® pro léčbu průjmu 
Imodium® 2 mg tvrdé tobolky nabízí účinné řešení a slouží k léčbě akutního a chronického průjmu. Účinkuje do 1 hodiny, při užití jednorázové dávky 4 mg. Tobolky jsou dobře snášeny, obsahují léčivou látku loperamid-hydrochlorid, která je doporučována jako první volba při léčbě průjmu*. Imodium® je vhodné také k léčbě akutního průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého střeva.
  
Složení
Léčivou látkou je loperamidi hydrochloridum. Dalšími složkami jsou monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, mastek, magnesium-stearát, želatina, oxid titaničitý (E171), indigokarmín (E132), žlutý oxid železitý (E172), černý oxid železitý (E172), sodná sůl erythrosinu (E127).
 
Dávkování
Dospělí a dospívající od 12 let: Při náhle vzniklém (akutním) průjmu užijte 2 tobolky naráz, potom jednu tobolku po každé řídké stolici. Jestliže se dostaví formovaná a neobvykle tuhá stolice, nebo jestliže přestanete pociťovat ve střevech pohyb, ukončete užívání přípravku a neprodleně vyhledejte lékaře. Při dlouhodobém (chronickém) průjmu stanovuje dávkování lékař. Obvyklá počáteční dávka jsou dvě tobolky (4 mg) denně. Dávka se může zvyšovat na udržovací dávku 1-6 tobolek denně do dosažení 1-2 tuhých stolic za den. Při dávkování u dětí si přečtěte příbalový leták. Neužívejte více než 8 tobolek během 24 hodin!
 
Kontraindikace
Neužívejte přípravek IMODIUM jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku; jestliže trpíte akutním průjmem provázeným přítomností krve ve stolici nebo vysokou teplotou. Přípravek IMODIUM se nesmí podávat dětem do 2 let. Užívání přípravku v těhotenství se nedoporučuje. Pozorně čtěte příbalovou informaci.
 
Doplňující informace
Výrobce: Janssen-Cilag
EAN: 3574660511369
SUKL kód: 233899
Farmakoterapeutická skupina: Loperamid
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek  

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz