Guttalax 7,5mg perorální kapky 30 ml

Kód: AD25464
210 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Přípravek GUTTALAX je místně působící látka s projímavým účinkem, která způsobuje vlnovitý pohyb stěn tlustého střeva a změkčení stolice. Přípravek stimuluje přirozené vyprázdnění tlustého střeva a je tak vhodný při léčbě zácpy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přípravek GUTTALAX je místně působící laxativum (látka s projímavým účinkem), které způsobuje stimulaci peristaltiky (vlnovitý pohyb stěn) tlustého střeva a změkčení stolice. Přípravek stimuluje přirozené vyprázdnění tlustého střeva a je tak vhodný při léčbě obstipace (zácpy). Přípravek nezmění ani trávení, ani vstřebávání energetických složek stravy nebo jiných živin v tenkém střevě. Guttalax je určen pro dospělé a děti od 4 let. Velikost balení je 30 ml.

 

Složení

Léčivou látkou je Natrii picosulfas monohydricus. Pomocnými látkami jsou natrium-benzoát, sorbitol 70% nekrystalizující, dihydrát natrium-citrátu, monohydrát kyseliny citronové, čištěná voda.

 

Dávkování

Pokud není lékařem předepsáno jinak, doporučují se tyto dávky: Dospělí a děti nad 10 let: 10 - 20 kapek večer. Děti 4 - 10 let: 5 - 10 kapek večer. Děti by neměly užívat Guttalax bez doporučení lékaře. GUTTALAX je zpravidla podáván večer před spaním, vyprázdnění nastává následující den ráno. Účinek obvykle nastává 6 - 12 hodin po podání.

 

Kontraindikace

Děti nesmí užívat laxativa bez porady s lékařem. V průběhu těhotenství lze GUTTALAX užívat pouze po poradě s lékařem. Přípravek GUTTALAX bezpečně užívat během kojení. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

 

Doplňující informace

Výrobce: Sanofi aventis

EAN: 8595116522673

SUKL kód: 223136

Farmakoterapeutická skupina: Pikosíran sodný

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz