Celaskon Long Effect 500 mg 60 tobolek s prodlouženým uvolňováním

Kód: AD26662
290 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Léčivý přípravek Celaskon Long Effect obsahuje vitamin C, který se uvolňuje postupně celý den. Vitamin C slouží k posílení imunity při chřipce a nachlazení nebo k prevenci a léčbě jeho nedostatku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přípravek Celaskon long effect obsahuje vitamín C (500 mg kyseliny askorbové), který je důležitý pro růst a udržování zdravých kostí, zubů, dásní, vaziva a cév, pro tvorbu látek účastnících se přenosu nervových vzruchů, pro tvorbu hormonů, pro vstřebávání železa z potravy, pro normální imunitní odpověď na infekci a pro hojení ran. Lidský organismus si vitamín C neumí sám vytvořit, proto je nezbytné jej do organismu dodávat.
Přípravek Celaskon long effect je určen k prevenci a léčbě nedostatku vitamínu C v organismu. Užívá se na posílení imunitního systému (odolnosti) organismu při infekčních onemocněních jako je chřipka a nachlazení, zmírňuje a zkracuje jejich příznaky.
Přípravek Celaskon long effect se dále užívá při stavech zvýšené potřeby vitamínu C v těhotenství, při kojení, v době intenzivního růstu u starších osob, u sportovců, při nadměrné fyzické a duševní práci, po těžkých úrazech, při popáleninách a rozsáhlých operacích. Zvýšená potřeba je též u kuřáků. Užívá se jako doplňková léčba infekcí, zvláště dýchacího systému, dále jako podpůrný prostředek při zdlouhavém hojení ran a zlomenin.
U přípravku Celaskon long effect dochází k uvolňování vitamínu C postupně v průběhu 8 – 12 hodin. Tobolka je naplněna peletkami. Po požití tobolky dojde k jejímu rychlému rozpadu a tím k uvolnění a rovnoměrnému rozptýlení jednotlivých peletek v zažívacím ústrojí. Z každé peletky se pak vitamín C uvolňuje postupně, takže nedochází k neúměrnému zvýšení jeho koncentrace.
Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 3 let.
Přípravek je vhodný pro diabetiky při dodržení doporučeného dávkování.
Celaskon® long effect je volně prodejný lék k vnitřnímu užití. Obsahuje acidum ascorbicum. Čtěte pozorně příbalovou informaci a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

    

Složení

Léčivou látkou je acidum ascorbicum (vitamin C). Jedna tobolka obsahuje 500 mg acidum ascorbicum.

Pomocnými látkami jsou: zrněný cukr (obsahuje sacharózu a kukuřičný škrob), šelak, kyselina vinná, mastek, želatina, oranžová žluť (E110), oxid titaničitý (E171).

 

Dávkování

Dospělí a děti od 3 let užívají 1 tobolku denně. Při léčbě nedostatek vitaminu C (hypovitaminózy C) se užívají dávky vyšší, až 2 000 mg denně, tj. 4 tobolky denně, ale jen při doporučení lékařem! Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat, obvykle 1 tobolku denně, před tím se ale poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

 

Kontraindikace

Hypersenzitivita na léčivou látku, nebo na kteroukoli pomocnou látku. Zvýšené opatrnosti je třeba u pacientů s poruchou metabolismu železa (hemosiderosa, hemochromatóza) a u pacientů s oxalátovými ledvinovými kameny. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

 

Doplňující informace

Výrobce:  Sanofi aventis s.r.o.

EAN: 8595116531873

SUKL kód: 253948

Farmakoterapeutická skupina: Kyselina askorbová (vitamin C)

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz