Strepsils Plus Spray orální sprej 20 ml

Kód: AD13475
285 Kč
Skladem (3 ks)

Strepsils Plus spray díky obsahu svých látek ničí bakterie, viry a kvasinky způsobující bolest v krku a záněty v ústech, a zároveň má znecitlivující účinek v místě působení. Rychlá aplikace. Lék k vnitřnímu užití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Strepsils Plus Spray je určen dospělým a dospívajícím od 12 let a používá se k léčbě příznaků zánětlivých a infekčních onemocnění dutiny ústní a hltanu a k úlevě od bolesti v krku. Strepsils Plus je kombinovaný přípravek. Obsahuje dichlorbenzenmetanol a amylmetakrezol, které mají antiseptické účinky a ničí bakterie, viry a kvasinky, způsobující bolest v krku a záněty ústní dutiny. Dále obsahuje lidokain, který mírní bolesti místním tlumivým působením na nervová zakončení ve tkáních. Přípravek se nesmí užívat během těhotenství a kojení.
Balení obsahuje 20 ml.
 
Dávkování
Dospělí a dospívající od 12 let používají na postiženou oblast v dutině ústní nebo hltanu vždy dva vstřiky každé 2 hodiny v případě potřeby. Maximálně mohou v průběhu 24 hodin aplikovat 6 dávek, tj. 12 vstřiků (1 dávka = 2 vstřiky). Sprej se aplikuje nejlépe po jídle. Strepsils Plus Spray může způsobit znecitlivění jazyka při konzumaci horkého jídla a nápojů, proto dbejte opatrnosti. Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.
 
Složení
Léčivými látkami jsou amylmetacresolum (0,286 mg), alcohol dichlorobenzylicus (0,585 mg) a lidocaini hydrochloridum (0,78 mg) v jednom vstřiku.
Pomocnými látkami jsou ethanol 96 % (V/V), monohydrát kyseliny citronové, glycerol, nekrystalizující sorbitol 70 %, sacharin, levomenthol, aroma máty peprné, anýzové aroma, azorubin (E 122), roztok hydroxidu sodného a kyselina chlorovodíková 25 % (k úpravě pH), čištěná voda.
 
Upozornění
Pokud máte průduškové astma, poraďte se s lékařem o vhodnosti používání přípravku Strepsils Plus Spray. Přípravek obsahuje ethanol, azorubin, nekrystalizující sorbitol. Tento léčivý přípravek obsahuje malé množství alkoholu, méně než 100 mg v jedné dávce. Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se s ním, než začnete tento léčivý přípravek používat.  Azorubin (E122) může způsobit alergické reakce.
 
Doplňující informace
Výrobce: Beiersdorf
EAN: 5000158067820
SUKL kód: 237822
Farmakoterapeutická skupina: Dichlorobenzenmethanol
Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz