Paralen Grip chřipka a kašel potahované tablety 24 ks

Kód: AD32971
205 Kč –7 %
Paralen Grip chřipka a kašel potahované tablety 24 ks
205 Kč –7 % 189 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Přípravek PARALEN GRIP chřipka a kašel je určen k odstranění příznaků chřipky a nachlazení doprovázených suchým kašlem a ucpaným nosem. Přináší úlevu od horečky, bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti svalů a kloubů, suchého kašle, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tím usnadňuje dýchání. Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností nad 40 kg

Detailní informace

Detailní popis produktu

V tabletách Paralen Grip chřipka a kašel se příznivě uplatňuje kombinace paracetamolu (působí proti bolesti a horečce), fenylefrinu (uvolňuje dýchací cesty) a dextromethorfanu (tlumí kašel).

 

Léčivý přípravek PARALEN GRIP chřipka a kašel odstraňuje příznaky chřipky a nachlazení doprovázené suchým kašlem a ucpaným nosem. Přípravek mohou užívat dospělí a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností nad 40 kg. PARALEN GRIP chřipka a kašel se smí užívat pouze u příznaků chřipky nebo nachlazení doprovázené suchým kašlem a ucpaným nosem. Pokud nemáte všechny uvedené příznaky, ale pouze některé/ý, užívejte jiný léčivý přípravek, který je přímo určen k léčbě daného příznaku.

 

Od jakých příznaků Vám Paralen Grip uleví?

  • horečka
  • bolesti hlavy
  • bolesti v krku
  • bolesti svalů a kloubů
  • suchý kašel
  • ucpaný nos
  • uvolňuje vedlejší nosní dutiny a tím usnadňuje dýchání

    

Složení

Léčivými látkami jsou paracetamolum 500 mg, dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 15 mg, phenylephrini hydrochloridum 5 mg v 1 potahované tabletě. Dalšími složkami jsou: jádro tablety: mikrokrystalická celulosa, předbobtnalý kukuřičný škrob, sodná sůl kroskarmelosy, povidon 30, kyselina stearová 50%. potahová vrstva: hypromelosa 2910/5, makrogol 6000, oxid titaničitý (E 171), simetikonová emulze SE4, mastek, hlinitý lak chinolinové žluti (E 104).

 

Dávkování

Dospělí a dospívající od 15 let: 1?2 tablety podle potřeby až 4× denně, s časovým odstupem mezi jednotlivými dávkami nejméně 4 hod. Jednu tabletu je vhodné podávat u osob s hmotností do 60 kg, osoby s hmotností nad 60 kg mohou užívat až 2 tablety v jedné dávce. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Maximální denní dávka je 8 tablet přípravku PARALEN GRIP chřipka a kašel za 24 hodin. Dospívající 12?15 let s tělesnou hmotností nad 40 kg: 1 tableta podle potřeby v časovém odstupu nejméně 4?6 hodin. Maximální denní dávka je 6 tablet.

 

Kontraindikace

Přípravek není určen pro děti mladší než 12 let. Neužívejte přípravek PARALEN GRIP chřipka a kašel jestliže jste alergický(á) na paracetamol, fenylefrin, dextromethorfan nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku, jestliže máte závažné onemocnění jater, jestliže máte kašel s nadměrnou tvorbou hlenu, jestliže máte vysoký krevní tlak nebo závažné onemocnění srdce a cév, jestliže trpíte zvýšenou funkcí štítné žlázy (hypertyreóza), jestliže máte cukrovku, jestliže máte zelený zákal s úzkým úhlem (zvýšený nitrooční tlak). Pozorně čtěte příbalovou informaci.

  

Doplňující informace

Výrobce:  Sanofi aventis

EAN: 8595116532832

SUKL kód: 254464

Farmakoterapeutická skupina: Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz