Helicid 20mg enterosolventní tvrdé tobolky 14 ks

Kód: AD29455
Neohodnoceno
Značka: Helicid
179 Kč
Skladem (2 ks)

Přípravek Helicid 20 obsahuje léčivou látku omeprazol, která patří do skupiny léčiv nazývaných "inhibitory protonové pumpy". Ty snižují množství kyseliny, která se tvoří v žaludku. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přípravek Helicid 20 se používá u dospělých k léčbě příznaků refluxu (například pálení žáhy). Reflux je návrat kyselého obsahu žaludku zpět do jícnu, který se může zanítit a bolet. To může způsobit příznaky jako je pálení žáhy a kyselý pocit v ústech.

      

Složení

Léčivou látkou je omeprazolum 20 mg v 1 tobolce. Pomocnými látkami jsou zrněný cukr, laktosa, hypromelosa 2910/6, hyprolosa, natrium-lauryl-sulfát, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, disperze kopolymeru MA/EA 1:1 30% (obsahuje natrium-lauryl-sulfát, polysorbát 80 a čištěnou vodu), makrogol 6000, mastek, oxid železitý (E 172), oxid titaničitý (E 171), želatina.

 

Dávkování

Obvyklá dávka u dospělých je 2 tobolky 1x denně po dobu 14 dnů. Neužívejte přípravek HELICID 10 ZENTIVA po dobu delší než 14 dnů bez porady s lékařem. Pokud nedojde k úlevě, nebo dojde ke zhoršení příznaků, poraďte se s lékařem.

 

Kontraindikace

Neužívejte přípravek Helicid 10, pokud jste alergičtí na omeprazol či na kteroukoli další složku uvedenou ve složení tohoto přípravku a na léky obsahující jiné inhibitory protonové pumpy (např. pantoprazol, lansoprazol, rabeprazol, esomeprazol). Helicid 10 neužívejte, pokud užíváte léky, které obsahují nelfinavir (k léčbě infekce HIV). Přípravek HELICID 10 ZENTIVA může zakrývat příznaky jiných onemocnění. Před užitím nebo pokud se následující obtíže objeví v průběhu léčby přípravkem Helicid 10 Zentiva, se poraďte se svým lékařem. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

 

Doplňující informace

Výrobce: Zentiva

Kód EAN: 8594739259133

SUKL kód: 215607

Farmakoterapeutická skupina: Omeprazol

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

  

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz