Imodium Rapid 2mg 12 tablet

Kód: AD29174
Neohodnoceno
Značka: Imodium
209 Kč
Skladem (>5 ks)

Přináší rychlou úlevu při léčbě akutního průjmu. Zahušťuje při průjmu stolici a snižuje její četnost. Tableta se okamžitě rozpouští na jazyku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Imodium Rapid 2 mg tablety rozpustné v ústech poskytují rychlou podporu při léčbě akutního průjmu. Tablety se okamžitě rozpouštějí na jazyku, mají příjemné mátové aroma a nemusí se zapíjet vodou. Pohodlné užití je skvělé během cestování a oceníte jej také při podání léku dětem.Imodium Rapid mohou užívat dospělí, dospívající a také děti od 6 let.

Nejběžnější příčiny akutních průjmových obtíží:

  • virové a bakteriální infekce
  • cestovatelský průjem způsobený kontaminovaným jídlem či vodou
  • potravinové alergie
  • úzkost a stres
  • syndrom dráždivého tračníku
  • špatné stravovací návyky a dietní chyby

Jak Imodium Rapid pomáhá?

Průjem je definován jako změna normální peristaltiky střev a obvykle je popisován výskytem tří a více akutních řídkých stolic během jednoho dne. Imodium Rapid  nabízí rychlou pomoc při průjmu. Účinkuje do 1 hodiny a to při užití jednorázové dávky 4 mg. Tablety nabízí diskrétní a praktické řešení průjmu při každodenních činnostech a také na cestách. Vhodné k léčbě akutního průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého střeva.

 

Dávkování

Dospělí a dospívající užívají 2 tablety naráz, potom 1 tableta po každé řídké stolici, maximálně 8 tablet během 24 hodin. Děti od 6 let užívají nejdříve 1 tabletu, potom 1 tabletu po každé řídké stolici. Nikdy nepřekračujte nejvyšší doporučenou denní dávku vztaženou na kg tělesné hmotnosti dítěte! Děti od 14 kg mohou užít maximálně 2 tablety denně, od 20 kg 3 tablety, od 27 kg 4 tablety, od 34 kg 5 tablet, od 40 kg 6 tablet, od 47 kg 7 tablet a od 54 kg 8 tablet denně. Tablety Imodium Rapid se pokládají na jazyk, kde se rychle rozpustí. Nemusí se zapíjet. Pokud nenastane u akutního průjmu zlepšení do 2 dnů, poraďte se s lékařem.

Složení

Jedna tableta obsahuje loperamidi hydrochloridum 2 mg. Želatina, mannitol, aspartam, hydrogenuhličitan sodný, mátové aroma v prášku.

Upozornění

Nepřekračujte doporučené dávkování. U pacientů trpících průjmem, zejména u dětí, může dojít k úbytku tekutin a elektrolytů. V těchto případech je nejvýznamnějším opatřením patřičná náhrada tekutin a elektrolytů. Nenastane-li u akutního průjmu klinické zlepšení do 48 hodin, poraďte se s lékařem. Není určeno těhotným a kojícím ženám a dětem do 6 let.

 

Doplňující informace

Výrobce: Janssen-Cilag

EAN: 5909990755653

SUKL kód: 233902

Farmakoterapeutická skupina: antidiaroika

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz